Blog

Przeprowadzka do belgii

Co warto wiedzieć przed przeprowadzeniem się do Belgii?

Belgia — całe mnóstwo urokliwych miasteczek żyjących własnym życiem, przepiękna architektura i specyficzna kultura. Nic więc dziwnego, że znaczna część Polaków tak chętnie przyjeżdża tu na wakacje, a niekiedy decyduje się nawet na przeprowadzkę. W praktyce może to jednak nie być takie proste jak w teorii — w Belgii obowiązują bowiem przepisy, które należy poznać, chcąc się tam przeprowadzić. Dzisiaj w przystępnej formie podpowiemy, co zrobić przed, jak i po przyjeździe do Belgii.

Zobacz więcej

Belgijska podróż – co musisz wiedzieć o tym kraju?

Belgijska podróż – co musisz wiedzieć o tym kraju?

Belgia to przepiękny kraj o doniosłej historii i bogatej tradycji. Ostatnimi laty stała się ona również popularnym wśród mieszkańców nadwiślańskiego kraju kierunkiem migracji zarobkowej, dzięki czemu powstało mnóstwo połączeń – jednym z najpopularniejszych rozwiązań wśród turystów są busy Polska-Belgia.

Zobacz więcej

gendawa w belgii

Wyjazd do Belgii a ubezpieczenie

Od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej sporo się zmieniło. Jako obywatele kraju UE możemy przede wszystkim przekraczać granice państw wspólnoty bez paszportu, posiadając jedynie dowód tożsamości. O ile na początku większość wyjeżdżających osób z ojczyzny udawała się za granicę wyłącznie w celach zarobkowych, tak dziś ten trend wygląda nieco inaczej.

Zobacz więcej

pasażerowie wychodzący z metra

Transport po holendersku

Niderlandy to doprawdy wspaniały kraj. Jest on wysoko rozwinięty gospodarczo, oferuje świadczenia zdrowotne na wysokim poziomie, na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat niezwykle rozwinął się technologicznie, a obywatele szczególnie dbają o środowisko naturalne. Spośród wielu zalet warto zwrócić uwagę również na transport.

Zobacz więcej

wiatrak nad kanałem

Holendrzy i ich zwyczaje

Zastanawiając się nad podróżą do państw zachodnich, warto zdecydować się na podróż do kraju kwitnących tulipanów! W Holandii, bo o niej mowa, można zwiedzić naprawdę dużo ciekawych lokalizacji i zasmakować potraw lokalnej kuchni.

Zobacz więcej

Schody na wieżę widokową

Jak przygotować się do podróży busem do Niemiec?

Każda podróż za granicę wymaga niezwykłej organizacji: pod względem pakowania ubrań i niezbędnych artykułów osobistych, a także posiadania ważnych dokumentów oraz stosownych oświadczeń czy ubezpieczeń.

Zobacz więcej

Brama Brandenburska

Zwyczaje w Niemczech – jak nie popełnić faux pas?

Nie od dziś wiadomo, że co kraj to obyczaj – nawet jeśli mówimy o państwie, które graniczy bezpośrednio z naszą ziemią ojczystą. Planując zatem wyjazd za granicę, czy to w celach zarobkowych, czy wyłącznie rekreacyjnych, warto mieć świadomość, że możemy spotkać się z zupełnie innymi zwyczajami niż te, które znamy na co dzień.

Zobacz więcej

Belgia z góry

Praca w Belgii — jak się przygotować?

Belgia jako państwo założycielskie UE jest równocześnie jednym z najbardziej rozwiniętych w Europie. Wbrew pozorom jest to różnorodny kraj o ciekawej historii. Przybywając do Belgii, można się zdziwić, ile się nie znało faktów na jej temat.

Zobacz więcej

rynek w Brukseli

Belgia turystycznym rajem?

Coraz więcej państw Europy może liczyć na duże zainteresowanie turystów. Jeszcze kilkanaście lat temu najpopularniejszymi miejscami do zwiedzania były odległe tropiki. Oczywiście, egzotyczne destynacje są ciekawe, jednak warto wybierać nieco bliższe kraje, w szczególności będąc mieszkańcem Polski. Wśród ciekawych propozycji można wyróżnić Belgię.

Zobacz więcej

Holandia — nie tylko wiatraki i tulipany

Niderlandy to państwo ciekawe pod wieloma względami. 1/4 jego powierzchni stanowi tzw. depresja, czyli teren znajdujący się poniżej poziomu morza. Klimat tam jest ciepły i umiarkowany, pomimo że kraj leży w pobliżu tych samych równoleżników co Polska. Jest tam o wiele cieplej z powodu sąsiedztwa Morza Północnego. Przyczynia się to do niskiej amplitudy temperatur w ciągu roku.

Zobacz więcej

Decyzja o pracy w Holandii

Wśród Polaków często można spotkać opinię, że aby zarobić naprawdę godne pieniądze, należy brać pod uwagę wyjazd do Holandii. Kraj ten, jako członek UE daje duże możliwości zarobku, nie tylko przy plantacjach kwiatów, z których słynie, lecz również w innych popularnych branżach. Mowa o pracy na magazynie, przy produkcji, w przetwórstwie, rolnictwie czy w opiece medycznej.

Zobacz więcej

Co zwiedzić w Niemczech?

Jeżeli można by szybko podjąć decyzję, jakie europejskie miasto odwiedzić, całkiem słusznym pomysłem byłby Berlin — stolica Niemiec. Jeśli nie bywało się dotychczas na zagranicznych wycieczkach, taka lokalizacja to wspaniała opcja dla poszerzenia swoich doświadczeń kulturowych.

Zobacz więcej

parlament niemiecki

Niemcy — cel podróży ludzi pracujących

Zaczynając rozglądać się za pracą w Niemczech, najlepiej przygotować listę najważniejszych rzeczy, nim dostanie się ofertę lub potwierdzi się przybycie do pracy. W jakim celu należy taką listę sporządzić? Wyjazd do pracy za granicę może być mocno stresującym przeżyciem — zostawia się rodzinę i znajomych, znane miejsca i codzienność.

Zobacz więcej

Podróż busem do Belgii – dlaczego warto?

Belgia jest bardzo popularnym kierunkiem dla Polaków. Jest atrakcyjna ze względów turystycznych, a także zarobkowych, dlatego każdego roku nasi rodacy chętnie wybierają się na zachód, by poznać nową kulturę, zwiedzić nowe państwo lub dorobić na studia. Możliwości transportu jest wiele – od podróży prywatnym autem, przez skorzystanie z usług firm transportowych, po lot samolotem.

Zobacz więcej

Jak wybrać najlepszą firmę przewozową?

Busy kursujące z Polski do Niemiec, Holandii i Belgii są obecnie niezwykle popularne. Korzystają z nich zarówno osoby wybierające się tam w celach turystycznych, jak i do pracy. Jest to zdecydowanie tańsza alternatywa dla samolotów i świetna opcja dla osób nielubiących latać.

Zobacz więcej

Przejazd busem z Radomia do Holandii – czy warto?

Holandia to bardzo urokliwy kraj – często odwiedzany przez Polaków w celach turystycznych oraz zarobkowych – zarówno do pracy stałej, jak i sezonowej. Nic więc dziwnego, że wielu przewoźników oferuje stałe trasy – czy to samolotem, czy autokarem właśnie w te miejsca.

Zobacz więcej

Podróż z lubelskiego do Holandii – dlaczego busem?

Decydując się na wyjazd do Holandii – czy to w celach zarobkowych, czy turystycznych, najczęściej poszukuje się dobrego, wygodnego i niedrogiego środka transportu. Z województwa lubelskiego można tam dotrzeć na kilka różnych sposobów: lot samolotem (bezpośredni lub z przesiadką), jazda prywatnym samochodem lub podróż busem od firmy przewozowej.

Zobacz więcej